Surowe minimalistyczne piękne, funkcjonalne, ale przede wszystkim komfortowe takie właśnie są wnętrza w stylu loftowym. Loftowa sypialnia to pomieszczenie, które zachwyca prostymi formami, wszechobecnym minimalizmem, ale przede wszystkim komfortem i funkcjonalnością. Wszystkie elementy wystroju powinny nie tylko pasować do tego nurtu, ale przede wszystkim czynić pomieszczenie bardzo wygodnym.

Wyposażenie loftowej sypialni powinno być surowe i minimalistyczne, co nie oznacza, że musicie rezygnować z nowoczesnej szafy na wymiar czy spać na metalowej pryczy. Loftowe wnętrza są łagodniejszą i bardziej udomowioną wersją industrialnych. Styl ten powstał jako odpowiedź na eleganckie i niekoniecznie komfortowe aranżacje w lat 50 ubiegłego stulecia i łagodniejsza wersja wnętrz industrialnych tworzonych w chłodnych pofabrycznych wnętrzach. A jeśli tak, to możemy w nim dowolnie łączyć industrialna surowość na ścianach, co będzie miało wpływu na komfort użytkowania pomieszczenia, loftową funkcjonalność w kwestii wyboru mebli takich jak szafa czy stoliki nocne i komfort spotykany w nowoczesnych wnętrz wybierając łóżko. A jeśli w sypialni brakuje chłodnych surowych elementów w stylu loft, możemy je wprowadzić za pomocą dodatków.

Styl loftowy, surowy minimalizm, komfort i funkcjonalność

Pierwsze wnętrza w stylu industrialnym powstawały w opuszczonych pofabrycznych wnętrzach, w których nie brakowało elementów konstrukcyjnych pozostawionych na widoku. Nieotynkowanych ścian i materiałów takich jak transparentne szkło, metal, beton czy czerwona cegła. I te właśnie elementy są charakterystyczne dla loftowych aranżacji. Jednak chłodny fabryczny wręcz techniczny minimalizm stopniowo zaczęto ocieplać i udomawiać wprowadzając do niego minimalistyczne, ale piękne i komfortowe meble i urocze domowe dekoracje w wersji minimalistycznej. Nie zrezygnowano jednak z funkcjonalności, która w indiustralizmie była jedną z głównych cech. I tak narodził się styl loftowy, piękny, prosty i znacznie cieplejszy niż jego poprzednik i czyniący pomieszczenie bardzo funkcjonalnym, a czasem nawet multifunkcyjnym. To właśnie w takich wnętrzach po raz pierwszy wprowadzono podział na strefy. W loftowych aranżacjach industrialne elementy pojawiają się najczęściej pod postacią dekoracji, które nie mają wpływu na komfort ich użytkowania, każdy element wyposażenia jest bardzo dobrze przemyślany, dzięki czemu możemy maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Komfort kolejna bardzo ważna cecha tego nurtu pojawia się dokładnie w tej części wystroju, w której jest najbardziej pożądana. Mowa tutaj o meblach wypoczynkowych, dużych kanapach i przestronnym łóżku do spania, które jak przystało na loftowy mebel, ma jeszcze jedną ukrytą funkcję. Dekoratorzy wnętrz szukając idealnego łoża do loftowych projektów, zwracają uwagę na komfort spania, minimalistyczny charakter mebla oraz jego funkcjonalność.

Loftowa sypialnia, piękna, komfortowa, przytulna i bardzo stylowa

Sypialnie w stylu loftowym łączą wszystkie cechy tego nurtu, jednak ze względu na charakter pomieszczenia. Jednak nie sam fakt wyboru tego stylu czyni je wyjątkowymi, a dobrze przemyślany projekt, dopasowanie poszczególnych elementów wystroju i wyposażenia do funkcji, jakie będą spełniać w tym pomieszczeniu. Specjalnie dla Was zamieszczamy poniżej mała ściągawka, dzięki której urządzicie przepiękną i bardzo wygodną sypialnię w stylu loftowym. Surowy industrializm — podłoga, ściany, oświetlenie. Te elementy nie będą miały wpływu na komfort użytkowania. Podkreślą natomiast charakter aranżacji i wprowadzą charakterystyczny pofabryczny chłód do aranżacji. Funkcjonalność, szafa na wymiar dopasowana do waszych potrzeb ułatwiająca organizację przestrzeń i komfort użytkowania. Wzór frontów możecie dopasować do aranżacji kolorystycznie. Nasza propozycja to fronty imitujące stare deski w czarnej metalowej ramie lub takie, które imitują przemysłowe metalowe meble. Wiele osób decyduje się też na grafitowe szkło w metalowej ramie, jednak czy przeszklona i przezroczysta szafa będzie funkcjonalna? Sami oceńcie. Komfort, łóżko, które powinno być duże, wygodne i wielofunkcyjne, czyli takie, które pozwala na maksymalne wykorzystanie powierzchni. Nasza propozycja to łóżko z pojemnikiem na pościel pod materacem. Nawet jeśli w twojej sypialni pościel jest zawsze na łóżku, wybierając taki mebel, zyskujesz całkiem sporą przestrzeń do przechowywania i nie marnujesz powierzchni pod materacem. A jeśli można ją wykorzystać, to czemu miałaby się marnować. Estetyka i domowe ciepło to cechy tego stylu, które możemy wprowadzić za pomocą dodatków i tekstyliów np. ramki z rodzinnymi zdjęciami, zasłony, choć w tym wypadku mowa o skromnych, lekko udręczonych i w kolorze ciemnym, a także zagłówek łóżka.

Jakie łóżko do loftowej sypialni? Industrialne, kontynentalne, z palet?

Łóżko jest w sypialni najważniejszym elementem wyposażenia, może zajmować nawet 70% całej dostępnej powierzchni i powinno stać w centralnym jej punkcie. To ono podkreśla przeznaczenie i charakter pomieszczenie, dlatego powinno spełniać absolutnie wszystkie nasze potrzeby. Tym bardziej że jest to pokój bardzo osobisty, do którego nie zapraszamy gości i oczekujemy od niego, że będzie wygodny. Jednak loftowe wnętrza rządzą się swoimi prawami, dlatego mebel ten powinien być prosty, ale podkreślać, że jest to miejsce wypoczynku i relaksu. Projektanci polecają kilka rodzajów łóżek, ale tylko jedno z nich łączy wszystkie cechy tego stylu. Wśród popularnych rozwiązań znajdziemy: Materac zamiast łóżka, czyli najbardziej minimalistyczne rozwiązanie, które wprawdzie wpisuje się w surowy minimalizm, ale do najwygodniejszych nie należy. Metalowe czarne lub grafitowe o surowym charakterystycznym designie, doskonale komponuje się do takiej aranżacji, ale nie czy jest najbardziej komfortowym wyborem? Niekoniecznie, metalowa rama jest zimna i twarda, a dotknięcie jej przez sen może być nieprzyjemną pobudką. Proste tapicerowane łóżko kontynentalne z ogromną skrzynią pod materacem. Znacznie wyższe od poprzednich doskonale prezentuje się w loftowej sypialni. Prosty klasyczny, minimalistyczny zagłówek i tapicerowana rama czynią je nie tylko pięknym, ale też wyjątkowo komfortowym. Wysokie łóżko kontynentalne jest wyjątkowo wygodne nie tylko do spania, ale możesz też na nim wygodnie usiąść. Ponadto jest to doskonale rozwiązanie dla wszystkich osób, które mają problemy z kręgosłupem. Jest zatem piękne, wygodne, w minimalistyczny stylu. Ostatnia jego cecha dopełnia wymagania, wobec mebli loftowych, jest wielofunkcyjne, ponieważ pod materacem znajduje się ogromna skrzynia na pościel, lub inne przedmioty. Składa się ona z dwóch dużych głębokich pojemników, do których masz łatwy dostęp dzięki nowoczesnym gazowym siłownikom i wygodnym uchwytom do na stelażu. Tapicerowane łóżka kontynentalne z pojemnikiem pod materacem i aż pięcioma wzorami pikowanych zagłówka do wyboru umożliwiają urządzenie pięknej, przytulnej, stylowej loftowej sypialni.

Kolory do loftowej sypialni, magia kontrastów zdecydowanych ciemnych barw i modnych pasteli

Czerń, ceglana czerwień, szarość, grafit, antracyt, a także butelkowa zieleń, blaszany odcień srebra, a także kolor rdzawy. Ciemna kolorystyka choć dominuje w tego typu wnętrzach, nie musi być jedynym wyborem. Coraz częściej w sypialniach jest ona rozjaśniania na pastelowymi dodatkami. Nie obawiajcie się zatem takich akcentów popielaty, brudny pastelowy róż a nawet błękit to nowoczesne kolory, które można wkomponować do loftowej sypialni. Najlepiej będą się prezentować w strefie spania np.pod postacią pościeli lub wysokiego masywnego łóżka kontynentalnego z pikowanym zagłówkiem.

Materiały do loftowej sypialni, surowa forma i delikatne tkaniny, naturalne drewno ciężki metal

Loftowe wnętrza kochają mocne kontrasty, ciemne barwy, naturalne drewno najlepiej surowe, a także beton i czerwoną cegłę. W takim wnętrzu możesz stosować nawet najbardziej kontrastujące duety. Ciepłe naturalne drewno zestawiamy z zimnym technicznym czarnym metalem. Przytulne miękkie welury doskonale prezentują się z ciężką formą łóżek kontynentalnych i betonowymi lub ceglanymi ścianami. A loftowe portfenetry w czarnej lub grafitowej ramie z lekkimi zwiewnymi zasłonami.